“Dopalacze zniszczyły mi zycie”

W dniu 14 marca 2011 roku uczestnicy OHP kształcący się w szkołach rzemieślniczych mogli obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Dopalacze zniszczyły mi życie”. Celem przedstawienia było poruszenie tego ważnego i aktualnego tematu i przekonanie młodzieży o nowym niebezpieczeństwie, jakie na nich czeka. Dopalacze są równie niebezpieczne jak narkotyki. Zawierają substancje, które powodują wypalenie organizmu czy też halucynacje. Niektóre z nich potrafią nawet doprowadzić do śmierci. Największym problemem jest szeroki i łatwy dostęp oraz niska cena tych środków.
 
 
Przedstawienie pokazało historię chłopca, który zaczął stosować dopalacze prawie każdego dnia, po pierwszym zażyciu ich na imprezie u kolegi. Na efekty długo nie musimy czekać. Bohater ma halucynacje i zaczyna być coraz słabszy. Jego zachowanie jest daleko odbiegające od ideału, jakim kiedyś był. Staje się coraz bardziej dokuczliwy dla kolegów. Jego największym problemem jest jednak znaczne pogorszenie się w nauce i obniżenie stopni. Kłótnie z matką i zamknięcie się przed światem jeszcze bardziej prowokują go do zażywania dopalaczy. Niestety w taki sposób nie da się żyć i chłopiec bardzo szybko stacza się na samo dno, z którego ciężko wyjść. Przedstawienie nie kończy się jednak jak większość historii. Chłopiec umiera. Substancje, które zażywał, okazały się śmiertelne. Oczywiście w dużej części przedstawienia zachowujemy dawkę humoru, lecz koniec to bardzo mocne wejście narratora i podsumowanie programu oraz przypomnienie o tragedii, która miała miejsce w życiu bohatera.
 
 
Młodzież z zainteresowaniem śledziła losy bohatera, a przedstawienie wywarło duże wrażenie na uczestnikach i poruszyło ich, skłaniając do refleksji na temat własnych postaw.