Chełmski Hubertus 2014 – Roskosz na podium!

Trzecie miejsce wystrzelała drużyna Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy podczas Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich Młodzieży OHP ,,Chełmski Hubertus 2014” rozegranych na strzelnicy w Kumowej Dolinie koło Chełma.

huch_2

Roskosz reprezentowali: Patryk Olszewski, Michał Jarząbkowski i Przemysław Lachowski. Tuż przed zawodami, przedstawiciele lubelskiego LOK prowadzący zawody, przeprowadzili szkolenie z zakresu posługiwania się bronią palną i bezpiecznym zachowaniu na strzelnicy oraz w jej pobliżu.

Fot.1

Zgodnie z regulaminem młodzież rywalizowała w trzyosobowych zespołach. Każdy z zawodników oddał po 15 strzałów z kbks – pięć było próbnych, pozostałe dziesięć punktowanych. Po każdym strzale, każdy z zawodników mógł obserwować i korygować celność oddanego strzału za pomocą lunet zlokalizowanych przy stanowiskach.

Fot.3

Fot.4

Do ogólnego wyniku liczyła się łączna suma zdobytych punktów przez całą drużynę. Z drużyny ECKiW OHP w Roskoszy najcelniej mierzył Przemysław Lachowski, który w nagrodę mógł spróbować swoich sił  w strzelaniu z karabinka AK potocznie zwanego “kałasznikowem”.

Fot.2

W klasyfikacji drużynowej najlepsze wyniki uzyskali chłopcy z ŚHP we Włodawie, uzyskując 102 punkty. Drugie miejsce zajęła młodzież z OSiW w Radzyniu Podlaskim (83 punkty). Trzecie miejsce wystrzelali chłopcy z ECKiW OHP w Roskoszy z łączną sumą punktów 71.

Fot.5

W nagrodę trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczał Tomasz Piecak zastępca Komendanta LWK OHP w Lublinie, który w podsumowaniu Hubertusa zaprosił wszystkich na kolejne zawody w przyszłym roku.