Bezpieczni na drodze

     25 marca 2013 r. w budynku internatu Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP przy ul. Sikorskiego 5 odbyło się spotkanie z podkomisarzem Andrzejem Zającem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. W spotkaniu tym uczestniczyła młodzież z OHP mieszkająca w internacie.

 

DSC_9571

 

Celem spotkania było omówienie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

Dzięki pouczającemu spotkaniu wychowankowie stali się bogatsi o wiedzę na tematy:  konsekwencji niewłaściwego zachowania się w ruchu drogowym, jazdy pod wpływem alkoholu, środków odurzających, a także właściwych zachowań w razie wypadku drogowego.

DSC_9574

Filmy i prezentacje edukacyjne pt. "Prawdy i mity o pasach bezpieczeństwa", "Pamiętaj masz jedno życie" i "TAC campaign" pokazały młodzieży jak ważne dla profilaktyki bezpiecznej jazdy jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, przestrzeganie przepisów prawa ruchu drogowego, zastosowanie zasady ograniczonego zaufania, a przede wszystkim zachowanie zdrowego rozsądku na drodze.

DSC_9569

Pan podkomisarz przytoczył wiele cennych przykładów z życia i codziennej pracy zawodowej. Słuchacze okazali duże zainteresowanie wykładem, zadając wiele pytań, a także dzieląc się uwagami jako codzienni uczestnicy ruchu drogowego.