Bezpieczni na drodze – spotkanie ze Zdzisławem Kozłowskim

        19 marca 2014 r. w internacie ECKiW przy ul. Sikorskiego 5 w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie informacyjne na temat bezpieczeństwa uczestników w ruchu drogowym, które poprowadził  Zdzisław Kozłowski – Prezes  Klubu Motocyklowego Grom w Białej Podlaskiej oraz instruktor nauki jazdy w jednej z bialskich szkół kształcących przyszłych kierowców.

IMG_0167-crop

Pan  Zdzisław Kozłowski  swoją pogadankę rozpoczął od przypomnienia młodzieży najważniejszych zasad, którymi powinien się kierować każdy uczestnik ruchu drogowego. Wymienił i opatrzył komentarzem większość najczęściej popełnianych przez  młodych kierowców błędów. W swoich uwagach dotyczących częstych, ryzykownych zachowań na drodze, nie pominął także pieszych jako uczestników ruchu – gwałtowne wtargnięcia na jezdnię pieszych są bowiem najczęstszą przyczyna wypadków drogowych z ich udziałem. Według statystyk policyjnych, w Polsce w ciągu roku dochodzi do ponad czterech tysięcy wypadków  z udziałem pieszych, z których blisko 300 kończy się śmiercią. Dane statystyczne Pan Zdzisław Kozłowski poparł materiałem filmowym pokazującym bezmyślność wielu kierowców i niefrasobliwość pieszych. Film wywarł na uczestnikach spotkania ogromne wrażenie. Pan Zdzisław wiele miejsca poświęcił również motocyklistom,  motorowerzystom oraz rowerzystom – od ich przemyślanego  i przewidywalnego dla innych uczestników ruchu zachowania zależy bardzo wiele- często ludzkie życie. Pan Zdzisław nie zapomniał także o negatywnych skutkach prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu.  Pijany kierowca,  to jak powiedział, potencjalny zabójca i samobójca. Często nawet jedno, zdawałoby się „niewinnie”  wypite piwo,  może spowodować dramat rzutujący na całe nasze życie.

IMG_0173

Na zakończenie spotkania , które trwało ponad godzinę, młodzież wpisała się do księgi pamiątkowej. W ten sposób Zdzisław Kozłowski  dokumentuje  swoją działalność.