Bezpieczne wakacje

W ostatnich dniach roku szkolnego 2013/2014 wychowawcy Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy przeprowadzili w swoich grupach wychowawczych spotkania profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2014”.

DSC_2882

Tematem spotkań były zagrożenia, z jakimi może spotkać się młodzież w czasie letniego wypoczynku. Wychowawcy rozmawiając z młodzieżą zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z pomocy w pracy w gospodarstwie rolnym oraz przypominali zasady korzystania z akwenów, przestrzegając jednocześnie przed korzystaniem z kąpielisk niestrzeżonych, a w szczególności ze żwirowisk zlokalizowanych na terenach zamieszkałych przez wychowanków ECKiW OHP.

W trakcie przeprowadzonych pogadanek wychowawcy zwrócili szczególną uwagę na sposoby unikania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach związanych z zagrożeniami podczas ferii letnich. Omawiali zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu jak również bezpieczeństwa podczas podróży.

DSC_2885

Młodzież odświeżyła sobie również informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze w rożnych sytuacjach a jako podsumowanie wykładów sporządziła gazetkę o tematyce bezpieczeństwa podczas wakacji w internacie ECKiW OHP.