Zajęcia na strzelnicy

Dnia 26.04.2013r. uczestnicy ECKiW OHP w Roskoszy uczący się w klasach I-szych Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej wzięli udział w zmaganiach na strzelnicy.
Zajęcia odbyły się na strzelnicy w Kobylanach, gdzie uczniowie poznawali tajniki strzelectwa pod bacznym okiem instruktora p. Marka Macieja, pracownika Straży Granicznej oraz nauczyciela uczącego przyszłych funkcjonariuszy SG w Zespole Szkół im.Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów, wielu spośród nich próbowało po raz pierwszy swoich sił w strzelaniu.
Po krótkim wykładzie na temat obchodzenia się z bronią oraz omówienia zasad bezpieczeństwa na strzelnicy młodzież przystąpiła do strzelania z broni kbks do tarcz z odległości 50 metrów w pozycji leżącej z podpórką. Uczniowie oddali po 5 strzałów próbnych a następnie 10 ocenianych. Najlepszym strzelcem został Konrad Ochijewicz uzyskując 81 punktów.
Na zakończenie młodzież wspólnie z opiekunami oraz organizatorami rozpaliła ognisko, piekła kiełbaski i wymieniała się wrażeniami z aktywnie i miło spędzonego czasu wśród rówieśników.
Uczestnictwo w tego typu zajęciach było swoistą rywalizacją wśród młodzieży ale również wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu.

DSC_0172x

DSC_0409x

DSC_0274x

DSC_0435x