Wypoczynek nad Bugiem w ramach Akcji „Lato z OHP”

4  lipca 2018 r. w ramach Akcji „Lato z OHP” młodzież ECKiW OHP wraz z wychowawcami miło i aktywnie spędziła czas w ośrodku wypoczynkowym Relaks w Serpelicach, który jest doskonałym miejscem na czynny wypoczynek.

Głównym punktem wyjazdu był Park Linowy, który jest jednym z najnowszych w Polsce. Przejście trasy, zwanej „średnią”, to nie lada wyczyn. Park jest idealnym miejscem, w którym można pokonać strach, pokazać swoją odwagę oraz odczuć adrenalinę, o czym przekonali się nasi uczestnicy.

Kolejną atrakcją był „Escape room” czyli dom zagadek. Na 60 minut uczestnicy zostali zamknięci w tematycznie przygotowanym pokoju zagadek, z którego musieli sami się wydostać. Aby tak się stało, byli zmuszeni zmierzyć się wspólnie z przygotowanymi wcześniej zagadkami: logicznymi, na spostrzegawczość, na kreatywność a także wymagającymi odrobiny sprytu. Młodzież została podzielona na dwie grupy więc zabawa odbywała się również w formie rywalizacji, której grupie szybciej uda się rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać z pokoju.  Czas obu grup był bardzo przybliżony i wszystkim udało się wydostać przed czasem, co nie było wcale takie łatwe.

Dopełnieniem wrażeń był Paintball. Dla wszystkich, którzy lubią mocne wrażenia i sportową rywalizację jest to doskonała zabawa gdzie ważne jest zgranie oraz wspólne działanie. Podczas gry aby odnieść zwycięstwo uczestnicy musieli wykazać się zdecydowaniem, determinacją, szybkością myślenia i podejmowania decyzji, a nie prędkością i siłą. Zabawa odbywała się w duchu sportowej rywalizacji z dużą dawką adrenaliny.

Na zakończenie atrakcji zadowolona i pełna wrażeń młodzież mogła odpocząć i podzielić się wrażeniami z wyjazdu podczas wspólnego ogniska, przy którym można było upiec pyszne kiełbaski.

Celem wyjazdu było ukazanie młodzieży aktywnych form spędzania wolnego czasu, promocja zdrowego stylu życia i ukazanie walorów turystycznych regionu a także integracja grupy.

W letnim wypoczynku spędzonym, tego dnia w Serpelicach wychowankowie ECKiW OHP w Roskoszy mogli uczestniczyć dzięki sponsorowi firmie „FJORD”, której bardzo serdecznie dziękujemy!

Mariola Mirońska

Katarzyna Deneko