MAU 2: wyłonieni laureaci “Lokalnego Sprawdzianu Umiejętności”

 

W dniach 15 i 16 marca 2013 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się lokalny sprawdzian umiejętności zawodowych, zrealizowany w ramach ogólnopolskiego projektu unijnego „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2”.

Sprawdzian, w którym uczestniczyło 15 beneficjentów kształcących się w zawodzie kucharza, składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Następnie młodzi kucharze mieli za zadanie zaprezentować umiejętności praktyczne wykonując wylosowane zadanie konkursowe – rybę po grecku lub filet z kurczaka z ananasem i żółtym serem z ziemniakami i surówką. Ponadto każdy z uczestników miał za zadanie przygotować dowolny deser.

Nad poprawnym przebiegiem i organizacją sprawdzianu czuwała komisja w składzie: koordynator projektu Małgorzata Zając, instruktorzy praktycznej nauki zawodu Krystyna Konstanciuk i Ewa Niemyska oraz opiekun grupy Katarzyna Deneko.

Zwycięzcą sprawdzianu umiejętności zawodowych została Maria Dudzińska, która weźmie udział w Centralnym Sprawdzianie Umiejętności Zawodowych zmierzając się z najlepszymi uczniami z całej Polski. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Stępniewska, a trzecie miejsce należało do Mateusza Ligora.

Laureaci sprawdzianu otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Uroczystego podsumowania sprawdzianu umiejętności zawodowych oraz wręczenia nagród i dyplomów dokonał Zastępca Dyrektora ECKiW OHP Mariusz Filipiuk oraz koordynator projektu.

 

DSC_9051

 

DSC_9137

 

DSC_9101

 

DSC_9140

 

DSC_9155

 

DSC_9173

 

DSC_9190