Wycieczka na Majdanek i do Parku Trampolin

W dniu 1 października 2019 r. dwudziestoosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy ucząca się w Branżowej Szkole Rzemieślniczej I stopnia  wraz z opiekunami  wybrała się na wycieczkę do Lublina. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku i zwiedzanie Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady.

Podczas dwugodzinnej lekcji historii uczniowie przeszli szlakiem więźniów. Zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.

Dla każdego z uczestników tego wyjazdu była to lekcja historii na żywo, historii o której powinien wiedzieć każdy, kto chce nazywać siebie Polakiem i Patriotą. Pobyt na Majdanku uświadomił uczniom wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyją w wolnym kraju. Dla większości uczestników była to pierwsza wizyta na Majdanku. 


Po trudnej lekcji historii uczestnicy, udali się do Parku Trampolin Jump XL, gdzie wzięli udział w nowatorskiej lekcji wychowania fizycznego z wykorzystaniem trampolin poziomych i skośnych.

Zabawa na trampolinach tj. skakanie, wykonywanie salt i przewrotów oraz innych figur akrobatycznych dostarczyła młodzieży mnóstwo radości.

Wycieczka miała na celu kształtowanie postawy patriotycznej oraz integrację grupy podczas nowatorskich zajęć sportowych. Młodzież, choć zmęczona ale bardzo zadowolona wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.

Wycieczka zorganizowana została dzięki doskonałej współpracy ECKiW OHP w Roskoszy  z BSR I stopnia w Białej Podlaskiej .

Mariola Mirońska, Edyta Trębicka