Wiosenne porządki

Pielenie, strzyżenie, wycinanie, nasadzanie – to tylko kropla w morzu prac jakie należy wykonać aby przygotować ośrodek do nadchodzącego sezonu. „Niespełna” 14-sto hektarowy zespół dworsko – parkowy w Roskoszy jak co roku, wczesną wiosną wymaga wykonania niezbędnych prac pielęgnacyjno-porządkowych.
 
Koedukacyjna grupa miłośników przyrody z ECKiW OHP w Roskoszy uzbrojona w narzędzia ogrodnicze ochoczo zabrała się do wiosennych porządków. 
 
 
Dziewczęta doskonale sprawdziły się w pieleniu klombów, chłopcy w oczyszczaniu stawów, wspólnie zaś uprzątnęli gałęzie zalegające w parku – pozostałości po jesiennych wichurach i zimowych śnieżycach.
 
 
Nad prawidłowym przebiegiem prac pielęgnacyjnych pieczę trzymali: Waldemar Golanko i Grzegorz Jóźwik, których aktywna postawa dodatkowo mobilizowała młodzież do wytężonej pracy.
 
 
Ponad trzygodzinne wiosenne porządkowanie zakończyło się wspólnym ogniskiem, na którym młodzież delektowała się pieczoną kiełbaską oraz bigosem przygotowanym przez koleżanki i kolegów kucharzy w ramach praktyk zawodowych.
 
 
Apel
 
Kiedy słońce bardziej grzeje
Gdy w zieleni toną knieje
Kiedy trawy i pokrzywy
Wystawiają z ziemi grzywy
Roskosz trzeba pielęgnować
Wpadnij do nas popracować.
 
                                                                                                            
 Waldemar Golanko