VII Festiwal Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP

W dniach 5 – 6 maja 2010 r. grupa młodzieży  ECKIW OHP w Roskoszy uczestniczyła w VII Festiwalu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP w Puławach.
ECKIW OHP reprezentowała grupa wokalno-instrumentalna w składzie: Iwona Stawinoga- perkusja, Sylwester Pokora- gitara basowa, Mateusz Wołosowicz- gitara elektryczna, Aneta Szczepaniak- wokal.
 
 
5 maja przed wieczorną próbą generalną, organizatorzy zorganizowali młodzieży biorącej udział w Festiwalu wycieczkę do Dęblina.
 
 
Młodzież odwiedziła Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych, gdzie miała okazję zwiedzić Salę Tradycji i salę ćwiczeń do katapultowania, obejrzeć symulatory lotów, eksponaty, sztandary oraz przyjrzeć się z bliska samolotom i helikopterom bojowym.
 
 
 
Następnego dnia o godz. 10.00 rozpoczął się koncert galowy i prezentacje sceniczne. W koncercie wzięło udział 9 ekip z województwa lubelskiego.
 
Młodzież ECKiW OHP wykonała trzy utwory: Hey – Sic, Kasia Kowalska – Antidotum oraz Kukiz i Piersi – Całuj mnie. Świetny występ sceniczny sprawił, że nasza młodzież zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu i pojedzie na Centralne Prezentacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP Leszno 2010.
 
 
Gratulujemy młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.
 
Młodzież do występu przygotowywała kadra OHP – Olga Prudaczuk i Maciej Wawryniuk.