VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP

 
W dniach 08 – 10 października 2012 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP.
 
W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące Wojewódzkie Komendy oraz Centra Kształcenia i Wychowania OHP. Każda drużyna składała się z czterech zawodniczek oraz jednego opiekuna. Ogółem w turnieju wzięło udział 120 osób.
 
Głównym celem turnieju była popularyzacja i upowszechnianie sportu wśród młodzieży, rozwój umiejętności związanych z piłką siatkową, wspólna integracja oraz wychowanie poprzez sport.
 
Imprezę uroczyście otworzył Dyrektor ECKiW OHP Marcin Kopciewicz oraz przedstawiciel Komendy Głównej OHP z Biura Edukacji i Organizacji Jednostek Opiekuńczo-Wychowawczych OHP Anna Derlukiewicz.
 
Zawodniczki rozegrały między sobą wiele pasjonujących i zaciętych meczy, nad przebiegiem których czuwali sędziowie wydelegowani przez Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie. W atmosferze prawdziwej sportowej rywalizacji drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt.
 
Zwycięzcą turnieju została drużyna z Opola (Opolska WK OHP), II miejsce zajęła reprezentacja z Wałcza (Zachodniopomorska WK OHP) a III miejsce wywalczyła młodzież z Nowego Dworu Gdańskiego (Pomorska WK OHP). Na dalszych miejscach uplasowały się kolejno drużyny z: Podkarpackiej WK OHP, Góry (Dolnośląska WK OHP) oraz z Pińczowa (Świętokrzyska WK OHP), które zamknęły pucharową szóstkę najlepszych reprezentacji.
 
Na oficjalnym zakończeniu turnieju zwycięzcy odebrali z rąk Dyrektora Biura Edukacji i Organizacji Jednostek Opiekuńczo-Wychowawczych OHP Sławomira Męciny i Dyrektora ECKiW OHP puchary, medale i cenne nagrody rzeczowe a wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy oraz zestawy kosmetyków.
 
W czasie wolnym od sportowej rywalizacji ECKiW OHP zorganizowało wycieczkę do najstarszej i jednej z najpiękniejszych stadnin koni w Janowie Podlaskim, która słynie z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Zwiedzano także Sanktuarium Maryjne w Leśnej Podlaskiej, gdzie w ołtarzu XVIII-wiecznego barokowego kościoła parafialnego znajduje się cudowny obraz Matki Bożej zwanej Leśniańską.
 
W programie imprezy znalazło się też miejsce dyskotekę i wieczorek integracyjny, dzięki któremu młodzież mogła lepiej poznać się przy ognisku i na nowo przeżyć emocje turnieju.