Uczestnicy ECKiW stawiają na bezpieczeństwo

W dniu 17 maja 2013 r. uczestnicy Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, uczący się w Rzemieślniczej Zasadniczej  Szkole Zawodowej, pod opieką wychowawczyni Marioli Mirońskiej, wzięli udział w konkursie pt.: ”Bezpieczeństwo, ochrona ludności oraz pierwsza pomoc przedmedyczna".

VIII edycja konkursu dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych,  jak co roku odbyła się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska i miała na celu  propagowanie wśród młodzieży tematyki bezpieczeństwa, a także  poszerzenie wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.

 Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części pierwszej uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa miasta. W części drugiej uczestnicy konkursu stanęli przed zadaniem wykonania określonych czynności praktycznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W konkursie wzięło udział osiem szkół ponadgimnazjalnych. Niestety, naszym uczestnikom nie udało się zdobyć  głównej  nagrody – zwyciężyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im.J.I .Kraszewskiego.

Wychowankowie ECKiW otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Jak sami słusznie stwierdzili: "(…) wygrana nie jest najważniejsza, najważniejsze są zdobyta wiedza i umiejętności, zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważne zagadnienie jak bezpieczeństwo i pierwsza pomoc przedmedyczna".

DSC_5769

 

DSC_5770

 

DSC_5785

 

DSC_5800