Studenci z Chin, Meksyku, Indonezji i Rumunii poznawali jak funkcjonują ginące zawody

W przedostatnim tygodniu lipca w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy gościliśmy czworo studentów, którzy w ramach praktyk organizowanych dla wolontariuszy AIESEC przybyli do Polski aby poznawać naszą kulturę.

W ramach praktyki pedagogicznej Nina, Najene, Ribka i Andrej przyglądali się pracy instruktorów OHP i metodyce kształcenia młodzieży w trakcie realizacji kursów ginących zawodów. Podczas popołudniowych zajęć kulturalno-oświatowych studenci z czterech odległych krajów świata zapoznali naszą młodzież z tradycją i kulturą Chin, Meksyku, Indonezji oraz Rumunii.
Ważnym elementem były również zajęcia kulinarne, dzięki którym młodzi ludzie z Polski uczyli się jak można przygotować tradycyjne potrawy z najdalszych zakątków świata.

Działania podejmowane we współpracy z Akademią Przedszkolaka w Białej Podlaskiej wpisują się w międzynarodowe projekty wolontariackie (Global Volunteer), skierowane do młodych ludzi, otwartych na świat i chcących poznać oraz zrozumieć, jakie są współczesne problemy ich rówieśników.