Sprawni w zawodzie

 
23 kwietnia 2012 r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy uczestniczyli w eliminacjach do konkursu ,,Sprawny w Zawodzie 2012”, który odbył się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu.
 
 
Eliminacje odbyły się w zawodach murarz i fryzjer.
 
 
Konkurs rozpoczął się od sprawdzenia wiedzy teoretycznej. Test składał się z 25 pytań teoretycznych, na który młodzież miała 30 minut. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Drużyna murarzy miała za zadanie wykonać narożnik a uczestnicy z zawodzie fryzjer mieli do wykonania fryzurę wieczorową.
 
 
ECKiW OHP w Roskoszy reprezentowały dwie drużyny: w zawodzie murarz w składzie Rafał Oleszkiewicz i Tomasz Janik oraz Mateusz Głuchowski w zawodzie fryzjer.  
 
 
Fryzjerzy uczestniczący w eliminacjach  mieli 90 minut na przygotowanie fryzury a murarze 180 minut na przygotowanie narożnika. Po wykonaniu prac konkursowych nastąpiło posiedzenie jury, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród.
 
Reprezentacja murarzy z ECKiW OHP zajęła II miejsce a fryzjer został wyróżniony. Niestety tylko pierwsze miejsce było przepustką do udziału w konkursie głównym.
 
 
Po trudach zmagań konkursowych nasza młodzież udała się do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.
 
 
Jest to jedyne Zoo w województwie lubelskim. Aktualnie Zamojskie Zoo zajmuje powierzchnię 13,8 ha z czego obszar przeznaczony dla zwiedzających to 9,5 ha. W Zoo znajdują się zwierzęta rodzime i egzotyczne. Obecnie hodowanych jest 1484 zwierząt z 235 gatunków. Zwierzęta eksponowane z Zamojskim Zoo to m.in. kankuroszczur, tamaryna, białoczuba, tygrys amurski, kot arabski, makak wanderu, żółw kolczasty, lemur katta, ara zielony, bocian czarny. Największe wrażenie na naszej młodzieży sprawiły lwy i wielbłądy a także motylarnia. Młodzież była bardzo zadowolona z wizyty w Zoo. Niektórzy z nich po raz pierwszy odwiedzili Zoo.