Smaki pogranicza

17 czerwca 2007 r. na terenie Europejskiego centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyła się plenerowa impreza będąca najistotniejszym punktem projektu   "Smaki pogranicza – promocja walorów kulinarnych regionu" zrealizowanego przez powiat bialski w partnerstwie z rejonem samborskim z Ukrainy.

W programie imprezy znalazły się m.in. takie atrakcje jak: wystawa potraw połączona z degustacją, konkurs kulinarny z atrakcyjnymi nagrodami, prelekcje na temat rejestracji i promocji tradycyjnych produktów żywnościowych, występy zespołów ludowych i wiele innych.

Wydana zostanie kolorowa broszura kulinarna zawierająca przepisy tradycyjnych potraw, prezentowanych w trakcie imprezy, jak również przepisy na charakterystyczne dania kuchni ukraińskiej. Publikacja wydana zostanie w dwóch wersjach językowych (polskiej i ukraińskiej), co istotnie przyczyni się do propagowania kultury sąsiadów po obu stronach granicy.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG III A/Tacis CBC 2004-2006.