III Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Radzyniu Podlaskim

       W dniach 19-21 czerwca 2013 r. odbył się III Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Radzyniu Podlaskim. W festiwalu wzięła udział młodzież reprezentująca 16 województw. Poza występem na scenie, zaprezentowano także prace plastyczne i fotograficzne. Reprezentantami województwa lubelskiego w kategorii scenicznej byli między innymi uczestnicy ECKiW OHP, w składzie: Katarzyna Czerwińska, Zuzanna Bartoszuk i Adam Zubkowicz, którzy zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego podczas eliminacji w Puławach w dniach 9-10 maja br. Swoje prace plastyczne zaprezentowali: Adam Zubkowicz – z pracą pt. "Maski" i Ewelina Czyż – z pudełkami wykonanymi metodą decoupage, oboje reprezentujący ECKiW w Roskoszy.

           20 Czerwca o godz. 10 rozpoczęły się eliminacje do koncertu galowego. Z pośród blisko 200 osobowej grupy młodzieży do koncertu galowego zakwalifikowano 19 reprezentacji w różnych formach scenicznych, min:  śpiewu, kabaretu, pantomimy. W szczęśliwej 19 znalazła się również reprezentacja województwa lubelskiego z Włodawy i Lublina. W koncercie galowym, poprzedzonym przemarszem młodzieży i kadry OHP ulicami miasta Radzynia, udział wzięli min.: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Jędrzejczak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Komendant Główny OHP Pan Marian Najdychor wraz z Jego zastępcami, tj. Panem Wieńczysławem Andrzejem Targiem i Wojciechem Szewczykiem, a także wielu znamienitych gości. Podczas uroczystej gali, najlepszym wykonawcom wręczono wspaniałe nagrody. Po koncercie galowym młodzież wraz z zaproszonymi gośćmi udała się do OSiW OHP w Radzyniu na wspólne ognisko połączone z dyskoteką. 

          21 czerwca o godz. 10 odbyło się podsumowanie III Festiwalu Kultury Młodzieży, na którym Komendant Główny OHP Pan Marian Najdychor podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie, pogratulował osiągnięć i wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i prezenty.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA