„S-POKOleniowa twórczość” – spotkanie ewaluacyjne

EU flag-Erasmus+_vect_POSDnia 30 marca 2016r. w Internacie ECKiW OHP w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „S-POKOleniowa twórczość”. Na  spotkanie przybyli uczestnicy projektu, Dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, wychowawcy i zaproszeni wychowankowie Centrum.

DSC_4608

Podczas spotkania uczestnicy opowiedzieli o możliwościach jakie daje program „Erasmus +”, w ramach którego sfinansowany był projekt, ale przede wszystkim podzielili się z wrażeniami z międzynarodowej wymiany młodzieży która odbyła się w ramach projektu w lutym 2016r. Młodzież  opowiedziała o nawiązanych przyjaźniach z rówieśnikami z Litwy, pokazała zebranym  gościom galerię zdjęć z realizacji mobilności, przedstawiła najciekawsze działania oraz zaprosiła do wspólnego obejrzenia filmu relacjonującego przebieg działań podczas wymiany młodzieży i spotkanie międzykulturowe, podczas którego uczestnicy projektu zaprezentowali przygotowany wcześniej spektakl o barierach i komunikacji międzypokoleniowej.

DSC_4578

Po zakończonej projekcji głos zabrał Dyrektor ECKiW OHP, dziękując uczestnikom za ich zaangażowanie w projekt, aktywność, dobrą współpracę i wspólne działania na rzecz środowiska seniorów. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie przez Dyrektora Centrum certyfikatów Youthpass oraz słodki poczęstunek.

DSC_4588

„S-POKOleniowa twórczość” to projekt mobilności edukacyjnej realizowany w ramach programu Erasmus +, w którym uczestniczyło po 14 uczestników i 2 liderów z Polski i Litwy, w sumie 32 osoby. Projekt odbywał się w terminie 01.12.2015r. – 31.03.2016r., natomiast międzynarodowa wymiana młodzieży miała miejsce w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w dniach 15-21 luty 2016r. Głównym celem projektu było pokonywanie barier międzypokoleniowych, lepsze poznawanie się i zrozumienie młodzieży i seniorów, wspólnych zainteresowań, wyrażanie się poprzez sztukę. W projekcie uczestnicy projektu i seniorzy szukali płaszczyzny porozumienia, aby lepiej ze sobą współpracować, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od ich wieku, pomagają aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej wspólnoty.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji działań projektowych:

 

logo_biale