Rodzinne Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2018 roku w siedzibie MRPiPS w Warszawie odbyły się Rodzinne Mikołajki. Z rodzinami zastępczymi i wielodzietnymi spotkała się pani Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Sekretarz Stanu pan Stanisław Szwed.

W spotkaniu mikołajkowym wzięło udział ok.100 dzieci z rodzin wielodzietnych oraz rodzin zastępczych wraz z rodzicami i opiekunami.

Aby dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń pracownicy oraz wychowankowie jednostek OHP z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy, Kujawsko-Pomorskiej, Lubelskiej, Mazowieckiej WK, Centrów Kształcenia i Wychowania z Pleszewa oraz Dobieszkowa przygotowali moc atrakcji.

Każde dziecko po wejściu do Ministerstwa otrzymało czapeczkę św. Mikołaja, okolicznościową pieczątkę na rękę oraz słodki upominek a przy pięknie ozdobionych stoiskach czekały liczne atrakcje: dekorowanie świątecznych pierników, malowanie buzi, przygotowanie gwiazd 3D, zdobienie aniołków gipsowych i choinek z pianki, świąteczne przypinki, malowanie koszulek w bożonarodzeniowe wzory, dekorowanie bombek, zdobienie szyszek, wspólne śpiewanie kolęd.

Kolejną atrakcją była Fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie, a następnie zabrać je do domu. Odbył się także konkurs pt.,,Moja świąteczna pocztówka”. Zwycięzcom konkursu pani Minister wręczyła nagrody.

Pomimo braku białego puchu Święty Mikołaj przybył na czas do MRPiPS, aby spotkać się z dziećmi i wręczyć im prezenty.

Mikołajkowe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze oraz przysporzyło pociechom wiele radości, śmiechu i dobrej zabawy. Wszyscy uczestnicy spotkania nastrajali się do Świąt Bożego Narodzenia – czasu, który niebawem nadejdzie.

Renata Golczewska