Najlepsi mechanicy z ECKiW OHP

Daniel Zajączkowski i Hubert Ciejpa–Klimaszewski, wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, wywalczyli VI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w Zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii mechanik pojazdów samochodowych, który odbył się w dniach 17-20 maja w Gołdapi. Drużyna z Roskoszy reprezentowała na tym konkursie województwo lubelskie.

DSC_4861

W nagrodę otrzymali dyplomy i pamiątkowe kubki ze zdjęciem wszystkich uczestników. Łącznie w Gołdapi rywalizowało 15 dwuosobowych zespołów.Konkurs podzielony był na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna obejmowała test składający się z 30 pytań, część praktyczna zaś sprawdzała umiejętności, jakie uczniowie zdobyli podczas praktycznej nauki zawodu mechanika samochodowego. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała specjalnie powołana komisja. W części teoretycznej nasi wychowankowie zdobyli łącznie 43 pkt na 60 możliwych a w części praktycznej 77 pkt na 100 możliwych do zdobycia.

DSC_4871

Poza rywalizacją konkursową młodzież miała okazję zwiedzić ,,Wilczy Szaniec” w Gierłoży, wojenną kwaterę Adolfa Hitlera położoną w pobliżu Kętrzyna oraz znany kompleks sakralny w św. Lipce słynący z zabytkowych czterdziestogłosowych organów.

DSC_4913

DSC_4909