Msza dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II

                      15 maja 2014 r. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej przy ulicy Brzeskiej, odprawiono mszę świętą dziękczynną za kanonizację św. Jana Pawła II – patrona Ochotniczych Hufców Pracy.

DSC_7248

W uroczystości wzięli udział: Dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy pan Mariusz Filipiuk, jego zastępca pan Marcin Kopciewicz, p.o.Lubelskiego Wojewódzkiego Komendanta pani Anna Szymala oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej pan Edward Tymoszyński, a także wychowankowie, wychowawcy i pracownicy ECKiW OHP oraz delegacja młodzieży i wychowawców z Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

DSC_7243

DSC_7215

Mszę świętą celebrował ks. dziekan Marian Daniluk w asyście proboszcza parafii Hrud, ks. Jarosława Grzelaka.

Oprawa mszy świętej przygotowana została przez młodzież z ECKiW OHP tj. Liturgia Słowa i modlitwa wiernych,  a wychowanka Kasia Czerwińska zaśpiewała psalm.

DSC_7239

Ksiądz dziekan wygłosił homilię, nawiązującą min. do życiorysu Papieża polaka, jako przykładu niezłomności ducha, z którego młodzież może i powinna czerpać inspiracje. Przypomniał też o jego dokonaniach, które miały niewątpliwy wpływ na to, iż  Jan Paweł II wkroczył w poczet świętych kościoła katolickiego.  Ks Marian Daniluk przywołał także przykłady młodych ludzi, którym wiara w Boga pomogła w życiu i zdobywaniu sukcesów.DSC_7257

Na zakończenie nabożeństwa delegacja młodzieży ECKiW OHP, w imieniu swoich rówieśników –  wychowanków Centrum, podziękowała kapłanom za odprawienie mszy.

DSC_7278

Po mszy świętej odbyła się przygotowana przez uczestników ECKiW OHP w Roskoszy inscenizacja słowno-muzyczna upamiętniająca postać św. Jana Pawła II.

DSC_7284