Młodzież ECKiW OHP w parku linowym

Dnia 18 czerwca 2020r. wychowankowie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy pod opieką wychowawców wybrali się do parku linowego MARGAJ, który znajduje się wśród pól i lasów w malowniczej miejscowości Koczukówka.

Po dłuższej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemicznym miło było zobaczyć naszych wychowanków oraz atrakcyjnie i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Relaks na łonie natury to idealny sposób na rozstanie się z problemami dnia codziennego.

Przed wejściem do parku rozrywki młodzież została zapoznana z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, regulaminem oraz regułami sanitarnymi. Wychowankowie przeszli obowiązkowe szkolenie, które przeprowadził wykwalifikowany instruktor pan Sylwester. Na odcinku treningowym pod bacznym okiem instruktora uczestnicy ćwiczyli obsługę sprzętu asekurującego, by bezpiecznie wejść na wyznaczone trasy.

Na uczestników czekały niesamowite przeszkody, które zlokalizowane były na różnych wysokościach o różnym poziomie trudności: kładki, zjazdy ukośną liną (tyrolki), przejścia po wiszących kłodach, belkach a nawet skok na linie typu tarzan. Wszyscy poradzili sobie naprawdę znakomicie. Oprócz fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu, młodzież miała możliwość przełamania bariery lęku wysokości i strachu, a także nabrania wiary we własne możliwości.

Zadania w parku linowym dają możliwość sprawdzenia swoich sił i swego charakteru w ekstremalnych warunkach, uczą opanowania, odpowiedzialności za samego siebie, cierpliwości, dokładności, a także pozytywnie wpływają na nastrój.

Po kilkugodzinnych zmaganiach na wysokości wspólne pieczenie kiełbasek oraz posiłek na łonie natury dał uczestnikom chwilę wytchnienia i relaksu. Pobyt w tak malowniczym miejscu zapewnił młodzieży moc niezapomnianych wrażeń, pozytywnych emocji i aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Renata Golczewska, Katarzyna Deneko