Młodzież ECKiW OHP na stażu zawodowym w Hiszpanii

W minioną niedzielę tj. 5 lutego 2017r. osiemnastoosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy kształcących się w zawodzie: kucharz, mechanik i cukiernik wyleciała do hiszpańskiej miejscowości Ubeda na dwutygodniowy staż zawodowy, grupie towarzyszy dwóch opiekunów.

Staż zawodowy realizowany jest w ramach projektu unijnego „Od stażu do angażu” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Od poniedziałku uczniowie rozpoczęli staże w restauracjach, cukierniach i warsztatach mechanicznych na terenie Ubedy, gdzie mają okazję zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać praktyczny charakter zawodów w których się kształci na terenie Polski, dodatkowo podczas pobytu realizowany będzie kurs hiszpańskiego oraz zajęcia upowszechniające i ewaluacyjne w ramach projektu. Wyjazd jest doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również poznanie smaków tradycyjnej kuchni hiszpańskiej.

Zanim młodzież wyjechała do Hiszpanii, uczestniczyła w zajęciach w ramach działań przygotowawczych, był to między innymi 60 – godzinnym kursie języka hiszpańskiego obejmujący słownictwo zawodowe, który był dostosowany do indywidualnych potrzeb uczestników.

Jest to już drugi projekt całkowicie bezpłatnych staży zagranicznych realizowany przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, kolejna osiemnastoosobowa grupa młodzieży i dwóch opiekunów na staż wyjedzie w sierpniu br.