Młodzież ECKiW OHP na III Ogólnopolskich Manewrach Fortecznych

W dniach 14-17 czerwca 2011 r. młodzież Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wraz z wychowawczynią Anetą Zajączkowską uczestniczyła w III Ogólnopolskich Manewrach Fortecznych.
 
 
Pierwszy dzień manewrów młodzież rozpoczęła od wyprawy szlakami bieszczadzkich biesów, której finał miał miejsce na szczycie Połoniny Wetlińskiej w schronisku PTTK "Chatka Puchatka". Było ciężko ale piękna pogoda i widok  malowniczych bieszczadzkich wzgórz zachwycił wszystkich i dodał sił przed popołudniowymi rozgrywkami pierwszej części "Olimpiady Szwejkowskiej".
 
 
Młodzież ECKiW OHP zmierzyła się z przeciwnikami w pięciu konkurencjach i wykazała się nie lada  sprawnością oraz umiejętnościami zdobywając w tym dniu aż trzy medale: "Rekrut w kuchni" – obieranie ziemniaków – złoty medal, "Rekrut na biwaku" – pakowanie plecaka – srebrny medal, " Rekrut błyskawica" – sznurowanie  buta żołnierskiego – złoty medal.
 
 
Kolejnego dnia uczestnicy z całej Polski udali się do Przemyśla, gdzie wjechali kolejką linową na teren Fortu Zniesienie i tam rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej. Przygotowano kilka konkurencji: strzelanie do tarczy z broni pneumatycznej oraz z karabinka do paintballa, rzucanie butem na odległość, toczenie rafki rowerowej na czas, biegi w workach i przeciąganie liny. I  chociaż w przeciąganiu liny nie poszło dobrze, to młodzież ECKiW OHP w Roskoszy może pochwalić się  kolejnymi medalami w takich konkurencjach jak: bieg w worku – srebro oraz toczenie  rafki rowerowej – brąz.
 
 
Po zakończeniu wszystkich konkurencji uczestnicy mogli wyszaleć  się na torze saneczkowym.
 
Atrakcją ostatniego dnia III Ogólnopolskich Manewrów Fortecznych był pokaz ratownictwa medycznego. Młodzież ECKiW OHP w Roskoszy w ogólnej klasyfikacji zajęła  drugie miejsce.

Uczestnicy wrócili do domu zmęczeni ale bardzo zadowoleni z mnóstwem  wrażeń i nowych doświadczeń.