Kulig dla wychowanków ECKiW

 

Chociaż śniegu jest już coraz mniej, jednak ciągle jest na tyle biało, by z powodzeniem wybrać się na zawsze oczekiwany kulig. Z takiej szansy skorzystali wychowankowie OHP z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy.
 
 
28 uczestników, uczących się w Gimnazjum Rzemieślniczym w Białej Podlaskiej mogło 2 marca podziwiać uroki tegorocznej zimy i ciągle jeszcze uśpionej przyrody. Kulig został zrealizowany przez ośrodek jeździecki w Rakowiskach koło Białej Podlaskiej. Zanim młodzież wraz z opiekunami zasiadła w saniach, było wystarczająco dużo czasu, by zwiedzić wybieg koński. Przy umiejętnym podejściu można było konie pogłaskać a nawet spróbować nakarmić. Później nastapiła długo oczekiwana przejażdżka. Trasa kuligu wiodła polnymi drogami Rakowisk, w kierunku lasu w miejscowości Sitnik. Humory wszystkim dopisywały znakomicie.
 
 
Po zejściu z sań w stanicy, na wszystkich czekała gorąca herbata oraz pieczone przy kominku kiełbaski. Mimo wczesnej pory apetyt dopisywał, a trzaskający w kominku ogień tworzył niezapomniany nastrój.
 
 
Opiekę wychowawczą na kuligu sprawowały cztery osoby: Anna Borek – wychowawczyni klasowa oraz Sylwia Olkowska, Aneta Zajączkowska i Jerzy Horbowiec – opiekunowie OHP ECK i W OHP w Roskoszy.