Kucharze z Roskoszy najlepsi

 
25 kwietnia 2012 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbył się konkurs „Sprawny w zawodzie”, którego uczestnikami było 6 drużyn z województwa lubelskiego.
 

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał dyrektor ECKiW OHP Stanisław Podymski, drużyny przystąpiły do rywalizacji.    

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawierała 20-ścia pytań z zakresu wiedzy kulinarnej, bhp oraz podstaw dietetyki. W części praktycznej drużyny miały przygotować danie główne – pierś drobiową z ananasem zapiekanym w żółtym serze, ziemniaki, surówkę z kapusty pekińskiej w sosie winegret oraz sok pomarańczowy podany w oryginalny sposób.
Uczestnicy konkursu z zapałem zabrali do pracy.
 

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań kulinarnych czuwała komisja złożona z przedstawicieli wszystkich ekip. Ponaddwugodzinne zmagania zaowocowały gustownymi i smacznymi potrawami, które młodzi adepci sztuki kulinarnej samodzielnie zaprezentowali przed komisją. Prezentacje przebiegały w bardzo sympatycznej, wręcz rodzinnej atmosferze. Członkowie komisji po degustacji wszystkich potraw doszli do wspólnego wniosku – co kucharz to inny smak, mimo, że wszyscy uczestnicy dysponowali jednakowymi produktami i przyprawami.
 

Największe uznanie komisji zdobyły potrawy przygotowane przez uczestniczki ECKiW OHP w Roskoszy: Klaudię Chyb i Karolinę Sinnicką. Drugie miejsce zajęła drużyna z Ośrodka Szkolenia i Wychowania Zamościu: Monika Kornas i Arkadiusz Mazur. Na trzecim miejscu uplasowała się druga drużyna z ECKiW OHP w Roskoszy, reprezentowana przez: Elżbietę Łukaszewicz i Darię Tatus.
 

Pierwsze trzy drużyny oprócz okolicznościowych dyplomów otrzymały bardzo praktyczne nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz symboliczne atrybuty kucharza – drewniane łyżki z okolicznościowym wypalanym napisem.

Konkurs przebiegał w atmosferze zaciętej rywalizacji, ale jednocześnie wzajemnego szacunku i współpracy.

Nad całością turnieju pieczę trzymały instruktorki ECKiW OHP w Roskoszy: Krystyna Konstanciuk i Ewa Niemyska.

Teraz przed młodzieżą już tylko zmagania ogólnopolskie. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.