Karnawał w pełni

Karnawał to przede wszystkim okres balów, czas radości i wspaniałej zabawy. Tańce, konkursy, zabawy integracyjne, pląsy przy muzyce oraz ciekawe stroje wszystko to składa się na organizowaną zazwyczaj przed feriami zimowymi szkolną zabawę choinkową.

Dnia 7 lutego 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Mała Akademia z Oddziałem Przedszkolnym w Kijowcu wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami, nauczycielami mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na tę okoliczność przez wychowawców oraz wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP z Roskoszy.

Zjawiskowy wygląd sali gimnastycznej oraz  korytarza wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy.

Impreza przeplatana była wieloma zabawami, w które chętnie brali udział wszyscy uczestnicy. W rytm najpopularniejszych przebojów na parkiecie wirowały kółeczka, korowody i taneczne pary.

Fryzury karnawałowe wykonywane przez wychowanków ECKiW OHP cieszyły się dużym powodzeniem.

Wioska Smerfów tego dnia była również otwarta dla wszystkich. Uczestnicy mili okazję  wcielić się w Smerfowych Bohaterów, mogli sprawdzić swoje zdolności plastyczne oraz wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

Miłym i smacznym przerywnikiem po wyczerpujących tańcach przy muzyce był popcorn i wata cukrowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na koniec zabawy dzieci wykonały pamiątkowy plakat, który będzie przypominał miło spędzony czas i dobrą zabawę.

Dzień ten obfitował w moc atrakcji. Dla wszystkich uczestników zabawy był to niewątpliwie niezapomniany dzień. Wszyscy bawili się wspaniale!

Renata Golczewska, Olga Dawidziuk