INTEGRACJA MŁODZIEŻY

W dniu 16 września 2020 roku uczestnicy klas pierwszych uczący się w Branżowej Szkole Rzemieślniczej w Białej Podlaskiej wraz z nauczycielami i wychowawcami OHP uczestniczyli w zajęciach integracyjnych na terenie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy .

Pobyt w Roskoszy, młodzież rozpoczęła od zapoznania z urokami pięknego parku okalającego obiekty znajdujące się na terenie naszego Centrum. Następnie zwiedziła Wioskę Ginących Zawodów, która jest jedynym takim miejscem w naszym regionie. Młodzież mogła zobaczyć jak w dawnych czasach wyglądała praca zduna, kamieniarza czy tkacza.                   

W każdej pracowni bowiem znajduje się odpowiedni sprzęt, maszyny i narzędzia stosowane do wykonywania danego zawodu oraz wyroby rękodzielnicze.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na bliższe poznanie siebie podczas wspólnego pieczenia kiełbasek. Słoneczna pogoda, która towarzyszyła podczas integracji sprawiła, iż młodzież chętnie brała udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Wyjazd do Roskoszy był też świetną okazją do wspomnień wakacyjnych, ciekawych rozmów oraz bliższego poznania się.

To był bardzo udany dzień. Czas wspólnie spędzony minął szybko. Wszyscy zadowoleni, zrelaksowani i uśmiechnięci wrócili do swoich domów.

                                                                       Mariola Mirońska