II turniej halowy o puchar Dyrektora ECKiW w Roskoszy i Starszego Cechu Rzemieślników w Białej Podlaskiej

         21 marca 2013 r. w hali sportowej Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej odbył się  II Turniej Halowy w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora ECKiW oraz Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej.  W turnieju wzięli udział uczestnicy ECKiW OHP w Roskoszy – uczniowie Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej i Gimnazjum Rzemieślniczego w Białej Podlaskiej. Do rozgrywek stanęło 8 siedmioosobowych drużyn, które podzielono na dwie grupy.

      Mecze w grupach rozgrywano systemem ,,każdy z każdym”.  W ten sposób wyłoniono cztery najlepsze drużyny. Zwycięzcą grupy A z dorobkiem 9 pkt. okazała się drużyna z  klasy I C. Drugie miejsce w grupie z 4 pkt. zajęła klasa I A. Bardziej wyrównana rywalizacja toczyła się w grupie B. Tu najlepsze okazały się dwie drużyny z Gimnazjum Rzemieślniczego z klas  II i III –  obie uzyskały po 4 pkt. O kolejności miejsc w grupie zadecydowała więc liczba strzelonych goli.  I tutaj lepsza okazała się drużyna z klasy III, która o prawo gry o I miejsce w turnieju zagrała z reprezentacją klasy I A. Po zaciętym meczu padł wynik remisowy 3:3. Ostatecznie zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne. Ich zwycięzcą, z wynikiem 3:2,  została klasa I.

Drugie spotkanie półfinałowe w grupach C i D było równie emocjonujące. Zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy z I C, wygrywając aż 4:1z drużyną II klasy gimnazjum. Puchar Dyrektora ECKiW OHP w Roskoszy i Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej zdobyła drużyna klasy I A, pokonując w finale 2:1 klasę IC. Trzecie miejsce zdobyli młodzi piłkarze z III klasy gimnazjum,  zwyciężając 5:4 swoich o rok młodszych kolegów.

Nagrodą za pierwsze trzy miejsca, poza pucharem dla zwycięzcy, były piłki futbolowe, koszulki i spodenki sportowe. Nagrody rzeczowe w postaci sportowych butów i rękawic dla najlepszego strzelca (Dariusz Pawłowski) i bramkarza (Emil Olesiejuk) turnieju ufundował dyrektor ECKiW OHP w Roskoszy. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali nagrody pocieszenia.

Turniej, podobnie jak jego pierwsza edycja, cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, spełniając tym samym prozdrowotny, a więc i wychowawczy aspekt. Organizatorzy już teraz planują rozegranie podobnych zawodów na boisku trawiastym w Roskoszy. Dogodnym terminem wydaje się być 1 czerwca  – obchodzony w szkołach jako „Dzień Sportu”.

Organizatorami II wiosennego turnieju byli wychowawcy zatrudnieni w ECKiW OHP w Roskoszy oraz nauczyciele wychowania fizycznego bialskiej Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej: Sylwia Olkowska, Aneta Zajączkowska, Wiesław Gielecki, Jerzy Horbowiec oraz Łukasz Kozioł , Adrian Jankiewicz i Zbigniew Włodzimiruk.

 

Tekst i zdjęcia: Jerzy Horbowiec

 

Fot.2


 

Fot.3

 

Fot.6

 

 

Fot.7

 

Fot.8