Historia muzyką pisana

Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy wspólnie z Bialskim Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego i Fundacją Muzyka Świata zorganizowało w dniu 30 października 2018 r  koncert „Historia muzyką pisana”  w wykonaniu znanego i cenionego artysty Dariusza „Maleo” Malejonka.

Koncert miał za zadanie przybliżyć historię naszego Narodu w ciekawej dla młodego pokolenia  formie. Honorowy Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.

W tym szczególnym dla Polaków roku jubileuszowym, chcieliśmy włączyć młodych ludzi do aktywnego poznawania historii a przez to do kształtowania swojej tożsamości na tradycyjnych wartościach, takich jak BÓG-HONOR-OJCZYZNA.

Koncert był również formą upamiętnienia nieznanych bohaterów z historii współczesnej i pokazania ich roli w kształtowaniu się Niepodległej Polski. Ciekawym aspektem poruszanym przez artystów było bohaterstwo współczesnych młodych Polaków. Każdego dnia możemy walczyć o dobro i honor naszego Narodu poprzez działanie dla dobra drugiego człowieka, wzorując się na wspaniałej historii naszych przodków.