Finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Infromatycznej Młodzieży OHP w Tarnowie

           W dniach 28-30 marca 2014 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP.  

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy reprezentował uczestnik Grzegorz Gassa– uczeń III klasy Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w  Białej Podlaskiej, wyłoniony podczas wewnętrznych eliminacji w naszym Centrum. Podczas konkursu każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować swoje umiejętności informatyczne w trakcie piętnastominutowej autoprezentacji – w przypadku Grzegorza była to prezentacja muzyczna, oraz rozwiązywać test składający się z 20 pytań o szerokim zakresie zagadnień informatycznych.

DSC07033

Poziom konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP w Tarnowie z roku na rok jest na coraz wyższy. Pomimo dobrego przygotowania, naszemu  uczestnikowi nie udało  się zająć miejsca na podium. Mimo to wyjazd okazał się doskonałą okazją do bliższego poznania i nawiązania koleżeńskich kontaktów z rówieśnikami z różnych regionów Polski.

W czasie pobytu w Tarnowie organizatorzy zapewnili uczestnikom i opiekunom wiele dodatkowych atrakcji min.: spacer po Tarnowie z przewodnikiem , zwiedzanie tarnowskich muzeów, wejście na  Górę św. Marcina oraz liczne turnieje : strzelecki , szachowy , rzut lotkami do celu oraz turniej tenisa stołowego i bilardowy, w których to wychowawczyni naszego Centrum  Mariola Mirońska  zajęła I i II miejsce w kategorii kobiet. Dla większości uczestników największą atrakcją Konkursu okazała się wizyta na torze gokartowym. Dla  wielu młodych ludzi było to pierwsze spotkanie z tego typu sportem, który okazał się doskonałą formą rozrywki dostarczającą młodzieży wiele frajdy.

DSC07103

DSC07247

Wspólne zainteresowania i pasje uczestników OHP z różnych regionów Polski okazały się być  świetną płaszczyzną integracji, a wspólnie przeżyte chwile z pewnością na długo zapadną im  w pamięci.