„European dance choreography” – wizyta przygotowawcza

EU flag-Erasmus+_vect_POS

W dniach 20-21 czerwca 2015 roku odbyła się wizyta przygotowawcza projektu „European dance choreography”, realizowanego w ramach Akcji KA1 – Mobilność edukacyjna osób programu Erasmus + przez Maison des Jeunes et de la Culture w Nancy we Francji, w której wziął udział przedstawiciel Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

P1000975vv
Podczas spotkania przedstawiciele organizacji omówili wraz z koordynatorem projektu poszczególne etapy projektu, szczególnie wszelkie kwestie organizacyjne i program międzynarodowej wymiany młodzieży, która odbędzie się w dniach 18 – 25.10.2015r., kwestie regulaminu, wyżywienia, zakwaterowania, budżetu, roli liderów, zadań do zrealizowania przed rozpoczęciem mobilności. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość odwiedzenia miejsca, gdzie będzie zakwaterowana młodzież oraz organizacji koordynującej w Nancy.

P1000983
W projekcie uczestniczy 58 młodych osób i liderów z Francji, Chorwacji, Włoch i Polski. Projekt ma na celu integrację młodych ludzi z różnych kultur zainteresowanych hip hopem. Projekt opiera się na zaangażowaniu jego uczestników we wszystkich etapach jego realizacji i warsztatach praktycznych zachęcających do aktywności i rozwijania kreatywności, opierających się na wzajemnym uczeniu się pozaformalnym. W programie wymiany młodzieży przewidziane są gry i zabawy integracyjne, debaty, warsztaty praktyczne, przygotowanie występu, stworzenie show choreograficznego ze wszystkimi partnerami projektu, organizacja konkursu choreograficznego dla lokalnej społeczności, prezentowanie kultury i tradycji swego kraju.