„Euro-Majówka 2012”

 
30 maja 2012 r., na terenach rekreacyjnych Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyło się już po raz jedenasty spotkanie integracyjne „Majówka wśród przyjaciół” zorganizowane z myślą o młodzieży niepełnosprawnej z terenu gminy Biała Podlaska.
 
 
Organizatorem tegorocznej „Euro-majówki 2012”, pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Andrzeja Czapskiego, było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Prosta”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy SI „Elremet” oraz Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
 
 
Gościem honorowym imprezy miał być Premier RP Donald Tusk, który w uroczyście odczytanym liście przepraszał młodzież za swoją nieobecność, złożył gratulacje i pozdrowienia wszystkim uczestnikom oraz życzył im powodzenia i sukcesów w zmaganiach sportowych i dalszym życiu.
 
 
Plenerowe warsztaty terapii zajęciowej w tym roku w pełni poświęcone były tematyce sportowej i przybliżały młodzieży ideę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Euro 2012”.
 
 
We wszystkich konkurencjach i zabawach prowadzonych pod kierunkiem p. Pawła Różańskiego z Wydziału Za­miejs­cowego IWF i wolon­tar­iuszy wzięło udział ponad 300 zawodników – podopiecznych placówek specjalnych, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej a także 24 osobowa grupa wychowanków ECKiW OHP, która brała czynny udział we wszystkich konkurencjach oraz służyła wsparciem i pomocą młodzieży niepełnosprawnej.
 
 
Każda z placówek zaprezentowała się okrzykiem sportowym. Wychowankowie ECKiW OHP w Roskoszy gromkim głosem krzyknęli: „My z Roskoszy koko, koko bawimy się całkiem spoko! Czy wygrywamy czy przegrywamy, dobry humor zawsze mamy.”
 
 
W rozgrywkach drużynowych pierwsze miejsce zdobył Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu. Drugie miejsce zajęła młodzież z ECKiW OHP w Roskoszy a na trzecim miejscu uplasował się Warsztat Terapii Zajęciowej w Wisznicach.
 
 
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy upominki przekazane przez Premiera RP.
 
 
Wyjątkowo miłym akcentem było wręczenie zwycięskim drużynom i zaproszonym gościom własnoręcznie wykonanych przez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej przepięknych słoneczników i maskotek Euro 2012 polsko-ukraińskich piłkarzy Slavek & Slavko.
 
Podsumowaniem Majówki był wieczorek integracyjny zakończony wspólnym śpiewaniem i dyskoteką „pod chmurką”.