ECKiW OHP wspólnie świętowało Obchody 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada 1918 roku to ważna data w dziejach naszej Ojczyzny, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość.

W tym roku po raz pierwszy w uczczenie 98 rocznicy odzyskania Niepodległości czynnie włączyli się uczestnicy Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

Uroczystość zainaugurowała msza święta za Ojczyznę, w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy świętej orszak, który tworzyli min., przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, poczty sztandarowe, kombatanci, młodzież oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta, przemaszerowali na Plac Wolności pod pomnik Orła Wolności.

Przedstawiciele młodzieży wraz z dyrektorem ECKiW OHP Karolem Sudewiczem złożyli okolicznościowe kwiaty. Dzięki takim działaniom mogli zastanowić się nad tym, co dla nas, jako Polaków, powinno być najważniejsze. Takie wartości  jak Patriotyzm, Bóg, Honor, Ojczyzna w tym dniu nabierają szczególnego znaczenia dla kształtowania osobowości młodego pokolenia.

dsc_0428

Mimo niesprzyjającej pogody, nie zapomniano także o pieśniach patriotycznych. Przy akompaniamencie dyrektora BCK Mariusza Orzełowskiego zaprezentował się Chór Miasta Siedlce, który wspólnie z młodzieżą i mieszkańcami Białej Podlaskiej zaanimował wspólne śpiewanie.

Na zakończenie dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Bała Podlaska Dariusza Stefaniuka można było skosztować tradycyjnej żołnierskiej grochówki przygotowanej przez Zakład Karny w Białej Podlaskiej.