Czytanie łączy pokolenia

            13 maja 2014 roku młodzież ECKiW OHP w Roskoszy wzięła udział w XI Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek zorganizowanym pod hasłem ,, Czytanie łączy pokolenia”.

biblioteka_004

W związku z powyższym, nasi wychowankowie wraz z wychowawcami odwiedzili Filię nr 1 Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Panie bibliotekarki, Anna Szewczyk i Katarzyna Kulik,  zapoznały wychowanków z zasadami funkcjonowania biblioteki, a także opowiedziały o jej bogatej ofercie  w zakresie  udostępniania  i gromadzenia zbiorów, wśród których znajdują się nie tylko książki i czasopisma, ale również pozycje multimedialne, audiobooki itp. Poza ciekawymi informacjami na temat zasobów biblioteki,  młodzież miała okazję poznać niedostępne na co dzień dla czytelnika  zakamarki tego miejsca, min. archiwum biblioteczne.

biblioteka_013

Wycieczka miała za zadanie uświadomić młodzieży, że biblioteka jest nie tylko miejscem, gdzie można po prostu wypożyczyć interesującą nas pozycję czytelniczą, ale  czymś znacznie więcej. Biblioteka jest jedynym w swoim rodzaju  centrum wymiany międzypokoleniowej, gdzie na jednej półce, obok odznaczających się już wartością historyczną starych przedruków, współistnieją  nowoczesne formy czytelnictwa, takie jak e-booki  czy audiobooki. Czytelnik w każdym wieku odnajdzie w bibliotece skarbnicę wiedzy, przyjemność obcowania z literaturą, niezmienną i ponadczasową – niezależnie od formy “podania”.

Na zakończenie naszej wizyty pani Katarzyna Kulik przeczytała fragment powieści młodzieżowej  Andrzeja Pilipiuka ,, Wampir z M3”.

 Zdaniem uczestników wycieczka do Biblioteki Publicznej była bardzo pouczająca i zachęciła ich do korzystania z jej bogatej oferty.